Бејл ги изнервира навивачите како никогаш досега: Заигра по 773 дена и го дочекаа со свирежи, но… (Фото)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Герет Бејл стигна во Реал Мадрид како големо засилување во 2013 година за 101 милион евра, па му помогна на тимот да освои четири титули во Лигата на шампиони (ЛШ), меѓутоа навивачите ни по девет сезони не го сакаат.

Претходната ноќ одигра 15 минути во победата на Реал Мадрид од 2-0 против Хетафе, а по влегувањето во игра доби свирежи од трибините.

Навивачите очигледно не можат да го поднесат Бејл, кој заигра на домашен терен за првпат по 773 дена и тоа беше ден од неговите последни натпревари затоа што на крајот на сезоната си заминува откако ќе му заврши договорот.

Бејл често беше повреден во последните години и затоа му се лути навивачите кои сметаат дека тој му ги земал само парите на клубот, а по свирежите од трибините тој ги поздрави со насмевка.