Бекер годинава нема да биде дел од Вимблдон


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Поранешниот тенисер Борис Бекер нема да се врати во улога на стручен консултант за турнирот во Вимблдон.

Германецот помина осум месеци во Англија затоа што не можеше да си ги плати долговите од 2,5 милиони фунти, по што се очекуваше да биде дел од турнирот, но тоа нема да се случи.

„Ми недостига Лондон, тоа е мојот омилен град. Живеам таму долго време, ќе ми недостига Вимблдон и оваа година, морам да одморам пред да се вратам таму“, кажа Бекер.