Бензема постигна гол, но негов соиграч воодушеви со мајсторија (Видео)


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Ал Итихад славеше со 4-0 против Ал Ријад, а екипата предводена од Карим Бензема го реши прашањето за победникот уште во првото полувреме (3-0).

Првиот гол на мечот беше дело на Бензема во 17. минута, а потоа на теренот блесна Абдеразек Хамдалах кој зголеми на 2-0.

Хамдалах во продолжение на првото полувреме постигна уште еден прекрасен гол со „ножички“, кој го воодушеви дури и Бензема.