Бивш возач во Ф1 си го уништи возилото од два милиони евра! (ВИДЕО)

Поранешниот возач во Формула 1, Германецот Адријан Зутил го скрши еден од најскапите спортски автомобили во светот.

Овој 37-годишен германски возач се возел по Монако во својот Мекларен, а во еден момент загубил контрола.

За среќа, поранешниот возач не се повредил, но автомобилот му беше распарчен и сигурно нема да може да го вози повеќе

Иронично е тоа што Зутил имаше судир на иста локација каде што во текот на кариерата во Ф1 имаше неколку инциденти.

Неговото возило беше едно од најдобрите во светот, а достигнуваше брзина од 340 км/ч. Исто така, специјалната верзија на возилото беше произведена во 24 примероци.