Бобан Илиоски е нов европски првак во кикбокс!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Македонскиот кик-боксер Бобан Илиоски славеше против Бугаринот Христо Калајџиев со 3-0 и така стана европски шампион на првенството кое се одржува во Анталија, Турција.

Илиоски во категорија до 86 кг ги уништи неговите ривали, односно ги реши Мартин Лоренц и Борна Манојловиќ со по 3-0 пред да го совлада Калајџиев во финалето.

Со медал од Анталија се враќа и Викторија Варадинова, која освои бронза.