Богдановиќ се изнервира и му се развика на тренерот на Атланта (Видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Атланта хокс славеше со 113-101 против Чикаго булс, а посебно нервозен беше српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ.

Богдановиќ му се налути на тренерот Квин Снајдер и му се развика, па мораа да интервенираат и неговите соиграчи.

Србинот беше лут за време на еден тајм-аут, па фрли и шише со вода на паркетот.