„Бомба“: Јоаким Лев кандидат за кормилото на Србија


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Драган Стојковиќ-Пикси заминува од кормилото на Србија по очајните резултати на Европското првенство (ЕП) во Германија, а во медиумите се појави ново име за негов наследник.

Поранешниот селектор на Германија, Јоаким Лев е кандидат да го наследи Пикси на кормилото на српската репрезентација.

„Република“ пишува дека Фудбалскиот сојуз на Србија почнал преговори со германскиот стратег, а како резервни опции ги има Славиша Јокановиќ, Саво Милошевиќ и Владимир Ивиќ.

Србија во минатото имаше двајца странски тренери, Хавиер Клемент и Дик Адвокат, но ниту еден од нив не се прослави.