Бомбата на Милан доаѓа од ПЛ


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Кинезите имаат големи планови, белгискиот репрезентативец е првата мета.

Според Кориере Дело Спорт, Милан ќе се обиде да го доведе напааѓачот на Евертон, Ромелу Лукаку.

После тоа што кинеските инвеститори откупија поголем дел од акциите на клубот.

Милан досега го доведе Џанлука Лападула, но фудбалерот од Серија Б не ги задоволи кинеските инвеститори.

Кинезите на стартот ќе дадат 100 милиони евра за нови засилувања, а половина од тоа ќе бидат за Лукаку.