Брансон со 47 поени ги расплака Ембид и Филаделфија (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Њујорк синоќа славеше против Филаделфија со 97-92, а неверојатен во победата беше Џејлен Брансон кој постигна дури 47 поени.

Брансон беше незапирлив за кошаркарите на Филаделфија и постигна 47 поени, 10 асистенции и четири скокови, со што донесе трета победа за Њујорк во плејоф серијата.

Ембид и Макси на спротивната страна заедно постигнаа вкупно 50 поени, кои не ѝ беа доволни на Филаделфија.