Бразил доби нов селектор


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Елиминацијата на Копа Америка доведе до тоа за Дунга да ја загуби работата, а Бразил доби синоќа нов селектор.

Нов селектор на Бразил е досегашниот тренер на Коринтијанс, Тите.

Дунга доби отказ во вторникот после што неговата репрезентација испадна од Копа Америка, а веќе синоќа му е пронајдена замена.

Тите има 55 години, а целата своја тренерска кариера ја помина во Бразил, а кратко беше во Азија.

Тој го напушти местото тренер на Коринтијанс, а стана селектор на Бразил од синоќа. Го водеше Коринтијанс на 378 натпревари во дури три наврати.

Токму овој клуб прв потврди дека Тите ќе го превземи Бразил, со честитки кон својот досегашен тренер.