Брутален нокаут во ММА за само три секунди (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Кубанецот Робелис Деспањ постави нов рекорд во ММА, откако го нокаутираше Стиви Пејн за само три секунди.

Деспањ, кој освои бронзен медал во Лондон во 2012 година и две бронзи на Светските првенства, претходно го држеше рекордот за нокаут за 12 секунди, но сега го подобри резултатот.