Чалханоглу има „нерасчистени сметки“ со фудбалер на Милан (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Милан славеше вчера во градското дерби со 3-2 против Интер, а Хакан Чалханоглу е главна тема на социјалните мрежи поради една сцена пред почетокот на средбата.

Чалханоглу го напушти Милан и потпиша во ИНтер, а тоа не му го прости Тео Ернандез со кој не се поздрави пред почетокот на средбата.

Милан во јуни ја освои титулата, а Ернандез ги натера навивачите да скандираат и да го исмејуваат Чалханоглу, па Турчинот му се налути поради тоа.