Челси договори засилување од 19 милиони фунти, Премиерлигата планира да отвори истрага


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англискиот гигант Челси продолжува со засилувањата за следната сезона, откако новинарот Фабрицио Романо објави дека „сините“ го договориле Омари Келимен.

Келимен треба да ги помине медицинските прегледи и да потпише шестгодишен договор со гигантот од Лондон, а трансферот ќе чини 19 милиони фунти.

Во меѓувреме, „Телеграф“ објави дека Премиерлигата ќе почне истрага против Челси и уште неколку тимови поради реализирање трансфери на млади играчи, односно ќе ги „чешла“ сумите кои се плаќаат за тие фудбалери.