Челси избрка тројца фудбалери


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Раководството на Челси почна со чистење за следната сезона, а од клубот си заминаа Александре Пато и Радамел Фалкао.

Фалкао се врати во Монако, а се верува дека кариерата ќе ја продолжи во Милдзборо.

Пато скоро и да не влегуваше во игра и се врати во Коринтијанс.

Третиот кој си замина од лондонскиот клуб е 34-годишниот голман, Марко Амелија.