Челси ќе тргне по ѕвезда на Милан која чини 40 милиони евра!?


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Новинарот Алфредо Педула објави дека Челси планира да испрати понуда од 40 милиони евра за фудбалерот на Милан, Исмаел Бенасер во јануари.

Бенасер игра за „росонерите“ од 2019 година, а неговиот договор трае до 2024 година, но сепак тој би можел да замине од екипата уште во јануари.

Овој 25-годишен фудбалер може да игра повеќе улоги во средината на теренот, а досега има одлична статистика во Серија А, односно има по 2,3 добиени дуели по меч, како и точност на додавања од 82 отсто.

Челси засега не ја реши иднината на Н’Голо Канте и Жоржињо, кои имаат договори до крајот на сезоната, а тренерот Грем Потер не е премногу задоволен од Рубен Лофтус-Чик и Конор Галагер, па затоа си најде алтернативно решение.