Џиџи Датоме е рок ѕвезда – излезе на бина и покажа што знае со гитара (Видео)

Кошаркарот на Олимпија Милано и италијанската репрезентација, Џиџи Датоме е познат како голем љубител на музиката, па така се најде на концерт на Пет Смит.

Сепак, тоа што привлече внимание на концертот во Милано е тоа што Датоме излезе на бината, па заедно со пејачот ја свиреа и пееја „Луѓето имаат моќ“.

Датоме покажа дека има голем талент и за свирење гитара, освен за кошарката, па така ги воодушеви навивачите уште еднаш.