Дибала го изведе најлошиот корнер во историјата (Видео)


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Пауло Дибала беше дочекан како голема ѕвезда во Рим и навивачите се среќни затоа што Аргентинецот го избра нивниот клуб, иако имаше интерес од Интер.

Рома играше вчера против Шахтер во последниот подготвителен меч за новата сезона и славеше со 5-0, но Дибала не се прослави на „Олимпико“.

Аргентинецот одигра добар натпревар, но се посрамоти на стартот, кога го изведе најлошиот корнер во историјата.