Димитријевиќ ќе потпише тригодишен договор со Олимпија Милано


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ наскоро би можел да добие нов предизвик и да потпише за Олимпија Милано, пишуваат италијанските медиуми.

Димитријевиќ е еден од најдобрите кошаркари оваа сезона во ВТБ-лигата и го доби МВП-признанието за регуларниот дел од сезоната.

Според шпекулациите, Димитријевиќ треба да потпише тригодишен договор со „манекените“.