Дончиќ блесна, па им одговори на критичарите (Видео)


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Далас маверикс во шестиот меч славеше против Оклахома сити тандер со 117-116 и обезбеди финале на Западот, а на паркетот блесна Лука Дончиќ.

Дончиќ стигна до нов трипл-дабл, а имаше и поддршка од Кајри Ирвинг кој го заврши мечот со 22 поени по што испрати порака до критичарите.

„Не ме интересира што зборуваат, уживаме еден покрај друг. Уживаме во оваа екипа. Може да зборуваат што сакаат луѓето“, кажа Дончиќ.