Дончиќ му се истури на навивач: Кој плаче сега, да ти е*ам мајката (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ го предводеше Далас маверикс до пласман во финалето на НБА-лигата, а дуелот против Минесота го заврши со 36 поени, 10 скокови и пет асистенции.

Дончиќ во петтиот меч меѓу Далас и Минесота влезе во вербална пресметка со навивач на трибините.

Навивачот истакна постер на кој се гледа како Дончиќ плаче на колена, но Словенецот не му остана должен.

„Кој плаче сега, да ти е*ам мајката“, одговори Дончиќ на провокацијата.