„Доста лажете, сите одите во Кина и С. Арабија за – пари!“


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Аксел Витсел кажа дека сите играчи заминуваат во Кина и Саудиска Арабија поради пари, а не за некакви проекти.

Витсел беше меѓу првите ѕвезди од Европа кои заминаа во Азија, но се врати во Борусија Дортмунд по една сезона во Тианџин Куанјан.

„Саудијците тврдат дека создаваат амбициозни проекти, но сите знаеме дека тоа е лага. Исто беше и со Кинезите, јас бев меѓу првите кои заминаа само поради голема заработка. Сите заминуваат во С. Арабија за пари, не е убаво да ги лажеме нашите фанови“, кажа Витсел.