Двајца македонски фудбалери во идеалниот состав од групата 4 во Лига на нации (Фото)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Фудбалскиот портал за статистика „Whoscored“ објави најдобар тим за секоја група од Лигата на нации, па така во нашата група беа избрани двајца македонски репрезентативци.

Македонија немаше најдобар настап во Лигата на нации и заврши на третото место во групата 4, а во идеалниот состав се најдоа Енис Барди и Дарко Чурлинов.

Бугарија има двајца фудбалери во идеалните 11, а најдобра беше Грузија која со седум играчи доминираше во изборот.