Две победи во еден ден: Ивановски чекор поблиску до титула во Мадрид


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Македонскиот тенисер Калин Ивановски се пласира во четвртфинале на турнирот во Мадрид, откако денеска славеше против Шпанецот Молино.

На Ивановски му беа потребни 70 минути за да го елиминира Молино со 2-0 во сетови, односно 6-4 и 6-2, па така се пласираше меѓу најдобрите осум во Мадрид.

Македонецот денеска настапи во двојки со Марковски и избори полуфинале на турнирот во Мадрид, откако ги совладаа Вилакорта-Алонсо и Редондо Переира.