ЕХФ за победата на Македонија: Уживајте во чудото во Скопје! (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонската ракометна репрезентација се пласира на Светското првенство (СП) во 2025 година, откако во реваншот против Фарски Острови обезбеди триумф од осум голови разлика.

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави видео од случувањата во „Борис Трајковски“ и пласманот на Македонија на СП 2025.