Елмас стана втор Македонец со трофеј во Серија А (Фото)


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Наполи стана нов шампион на Италија по пауза од 33 години, а вчера го доби пехарот за сезоната 2022/23.

Дел од шампионската генерација на Наполи е македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, кој стана втор Македонец со ваков успех.

Претходно на Скудетото се израдува само Горан Пандев.