Енцо Фернандез: Среќен сум што ќе бидам дел од гордоста на Лондон


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Челси го претстави Енцо Фернандез, кој доаѓа од Бенфика за 121 милион евра и ќе го носи дресот со број пет.

Енцо потпиша договор на осум ипол години со „сините“, по што кажа дека е горд што се преселил во екипата од Лондон.

„Благодарен сум му на Челси кој направи сè за да ме вклучи во овој проект. Среќен сум што ќе бидам дел од гордоста на Лондон и ќе играм во најдобрата лига во светот. Едвај чекам да излезам пред навивачите“, кажа Енцо.