Ериксен го напушта Интер, три клубови испратија понуди за Данецот

Кристијан Ериксен на почетокот на годината го засили Интер, каде што пристигна од Тотенхем, но досега понуди само разочарувања со оглед на тоа колку се очекуваше од него.

Ериксен не е во најдобри односни ниту со тренерот на Интер, Антонио Конте, зашто е незадоволен со минутажата откако пристигна во Милано.

Италијанските медиуми пишуваат дека Интер во моментов има три понуди од екипи, а интересно е тоа што тимовите сакаат размена на играчи, а очигледно екипата од Милано нема ништо против тоа.

Арсенал за Ериксен го нуди Гранит Џака, додека Манчестер јунајтед го понуди Фред во замена за Данецот. Но, наводно тој е блиску до ПСЖ, кој го нуди Леандро Паредес, а таа опција најмногу му одговара и на Интер.