Евертон во пол позиција за фудбалер на Реал Мадрид: Анчелоти со 40 милиони фунти го лови Хамес


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Евертон води во битката за ангажман на Хамес Родригез од редовите на Реал Мадрид.

Ваквите најави ги пренесува „Ел Десмарк“ кој пишува дека Евертон е подготвен да плати дури 43 милиони фунти за да ги обезбеди услугите на колумбискиот фудбалер.

Карло Анчелоти ќе има пари за трошење во јануари, а интересно е тоа што тој го донесе Хамес во Реал Мадрид, а потоа го зеде и во Баерн Минхен.