ФА со тешко обвинение за Роналдо! (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) по половина година го обвини Кристијано Роналдо за инцидентот на мечот меѓу Манчестер јунајтед и Евертон.

Роналдо насилно удри дете и му го скрши телефонот, по што снимката стана хит на социјалните мрежи, а сега реагира и ФА, која сепак не изрече никаква казна.

„Однесувањето на Роналдо по последниот судиски свиреж беше недолично и насилно“, соопштија од ФА.

Ова доаѓа по реакцијата на локалната полиција во август, која предупреди дека ваков чин е пне смее да се повтори, а Роналдо уште веднаш се извини преку социјалните мрежи.