Федерер кажа еден куп пофални зборови за Ѓоковиќ (Видео)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ја заврши кариерата, откако го одигра последниот меч во двојки заедно со Рафаел Надал на Лејвер Купот.

Федерер се забавуваше со неговите колеги, а одличен меч одигра и Новак Ѓоковиќ кој славеше против Матео Беретини.

Поранешниот прв рекет во светот имаше само пофални зборови за Ѓоковиќ.

„Навистина е убаво да се види вакво нешто, посебно откако Ѓоковиќ не играше неколку месеци. Каква контрола…“, кажа Федерер.