Фернандеш кажа што треба да направи Јунајтед за да го задржи


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Португалскиот фудбалер Бруно Фернандеш кажа дека не сака да го напушти „Олд Трафорд“, но посочи дека клубот мора да има исти амбиции како неговите, односно да се бори за титулата во Премиерлигата.

Фернандеш нема намера во моментов да го напушти Манчестер, но смета дека мора екипата да донесе квалитетни засилувања ова лето.

„Не сакам да заминам, мојот најголем сон беше да го облечам дресот на Јунајтед. Сакам моите очекувања да бидат исти со тие на клубот, а тоа е борба за титула во Премиерлигата, да играме во Лига на шампиони и да се бориме за пехари во куповите“, кажа Фернандеш.