Фјури: Ако сакате да истепате некого, јавете му се на Џошуа


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Шампионот во тешка категорија во ВБЦ, Тајсон Фјури ќе с ебори против Френсис Нгану на крајот на октомври, а ова најверојатно ќе биде најпрофитабилниот настан во историјата.

Фјури во интервју за „ИФЛ ТВ“ кажа дека не сака да се бори со Ентони Џошуа, иако во меѓувреме промотерите се обидоа да договорат таква борба.

„Џошуа не постои за мене. Тој може да чисти теретани и други работи. Луѓето го тепаат, ако си пристоен борец и сакаш да победиш некого, јави му се на Ентони и лесно ќе го победиш“, кажа Фјури.