Фјури се помири со поразот: Сакам да дојдам со децата на одмор во Украина!


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Украинскиот боксер Олександер Усик славеше против Тајсон Фјури со судиска одлука, по што британскиот борец не се согласи со судиите, меѓутоа го прифатил поразот.

Фјури кажа дека сака да ја посети Украина заедно со неговите деца.

„Одличен меч, ти си силен човек и добар боксер. Ти си мојот брат во Христос. Го сакам твојот стил, би сакал да дојдам со моите деца во Украина за да имаме заеднички одмор“, кажа Фјури.