Франција ќе биде без првиот голман на ЕП 2024?


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Голманот на Милан, Мајк Мењан се повреди на шест недели пред почетокот на Европското првенство (ЕП) и постои голема можност да не биде повикан во репрезентацијата на Франција.

Милан соопшти дека Мењан се повредил, но не откри колку време ќе му биде потребно за да се рехабилитира.

Повредата на голманот е лоша вест за францускиот селектор Дидие Дешам кој треба да го соопшти конечниот список на средината на мај.

Франција првиот меч го игра на 17 јуни против Австрија, а во нивната група се и Полска и Холандија.