Галијани стигна во Загреб и донесе 18 милиони за фудбалерот на Динамо


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Галијани беше фотографиран синоќа во ресторан во престолнината на Хрватска, но италијанците пишуваат дека Јувентус не се откажува.

Изгледа дека се ближи крајот на сагата околу трансферот на Марко Пјаца и дека талентираниот фудбалер на Динамо ќе се пресели во Милан ова лето.

Пјаца прво ги одби понудите на Интер и Наполи со напомена дека сака во Милан или Јувентус.

Адријано Галијани беше фотографиран во еден ресторан во Загреб, а се претпоставува дека допатувал за да ги договорите деталите со Динамо, а според информациите од Италија, Милан ќе плати 18 милиони евра за фудбалерот на Динамо Загреб.

Талентираниот 21-годишен Пјаца веднаш би требало да добие место во Милан, а се очекува новиот тренер, Винченцо Монтела да го гради клубот околу него.