Газдата на Челси дал интересен предлог, но Клоп му кажа – не!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп има послаб старт од вообичаено, но сепак се надева дека ќе го врати тимот во борба за титулата.

Клоп за медиумите зборуваше за идејата на играње на Ол-стар натпревар во Премиерлигата, а тоа го предложи сопственикот на Челси, Тод Боели.

„Не е срамежлив и не чека долго. Не сум сиугурен дека луѓе сакаат да видат фудбалери на Манчестер јунајтед, Ливерпул, Манчестер сити и Евертон заедно. Тоа не е репрезентација“, кажа Клоп.

Ливерпул во вторникот славеше против Ајакс со 2-1 во меч од второто коло од групата А во Лигата на шампиони.