„Главни фаворити на Ролан Гарос се Ѓоковиќ и Алкараз“


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Рускиот тенисер Данил Медведев смета дека Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз ќе бидат главни фаворити за титулата на Ролан Гарос доколку бидат подготвени за настап.

Ролан Гарос се игра во период од 20 мај до 9 јуни, а Медведев зборуваше за своите шанси на турнирот.

„Доколку играат во Париз, Ѓоковиќ и Алкараз ќе бидат главни фаворити. Секако дека и други тенисери имаат шанси, како што е Синер, а тука е и Циципас“, кажа Медведев.