Го сака пола Европа, а тој ја сонува Барса!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Младиот Бразилец кој го споредуваат со Нејмар, сонува да го облече дресот на Барселона.

После што каталонски „Спорт“ објави дека Барселона испрати понуда од 19 милиони евра + 5 милиони во зависност од неговите партии, за напаѓачот на Палмеирас Габриел Хесус, 19-годишниот фудбалер изрази желба да премине на Ноу Камп.

„Преминот во Барселона би било остварување на сонот. Барса е голем предизвик, но не се плашам. Знам колку можам и секојдневно напорно работам. Имам фамилија која ме поддржува и агент кој ми ги дава најдобрите насоки“, рече Хесус.

Покрај Барселона, за Хесус интерес покажаа Манчестер Сити, Баерн Минхен, Манчестер Јунајтед и Јувентус.