Го сака пола Европа, а тој ја сонува Барселона


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Младиот Бразилец кој го споредуваат со Нејмар сонува да го облече дресот на Барселона.

После тоа што каталонскиот Спорт соопшти дека Барселона испратила понуда од 19 милиони евра плус 5 милиони за напаѓачот на Палмеирас, Габриел Хесус, 19-годишниот фудбалер изрази желба да се пресели на Камп Ноу.

„Трансфер во Барселона би било остварување на сонот. Барса е голем предизвик, но не се плашам. Знам колку можам и секој ден напорно тренирам. Имам фамилија која ме подржува и агенти кои ми даваат најдобри насоки“, изјави Хесус.

За Хесус заинтересирани се и Баерн Минхен, Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Јувентус.