Ѓоковиќ ги загуби нервите: Молчи бе, пи*ка ти матер! (Видео)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ славеше вчера против Феликс Оже-Алијасим со 7-5 и 7-6 во одличен меч од четвртфиналето на Мастерсот во Рим.

За Ѓоковиќ ова беше важен триумф затоа што стигна до 999. победа во кариерата, а притоа избори полуфинале против Каспер Руд и го обезбеди првото место барем до Ролан Гарос.

Српскиот шампион во еден момент се изнервира поради коментарите на некој од трибините, па Ѓоковиќ се развика и испрати пцовки до навивачите.

„Молчи бе! Пи*ка ти матер!“, викна Ѓоковиќ.