Ѓоковиќ испрати порака по операцијата: Морав да донесам тешка одлука


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се јави на социјалните мрежи за првпат по операцијата на менискусот, која следеше по повредата на Ролан Гарос.

Ѓоковиќ преку социјалните мрежи кажа дека донел тешка одлука и им се заблагодари на докторите.

„Во изминатиот ден, морав да донесам некои тешки одлуки пред да одам на операција“, напиша Ѓоковиќ.