Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ју-Ес Опен!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

САД ја укина забраната за влез на невакцинирани странски државјани, а тоа значи дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ју-Ес Опен, откако ги пропушти Мастерсите во Индијан Велс и Мајами.

Американскиот сенат гласаше за понишување на одлуката за вонредна состојба во САД. За одлуката гласаа 68, додека 23 беа против.

Ју-Ес опен оваа година се игра од 28 август до 10 септември.