Ѓоковиќ направи уште една промена во стручниот штаб


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се раздели со Горан Иванишевиќ, Едоардо Артлади, Елена Капеларо и Марко Паники.

Ѓоковиќ бил забележан со австрискиот експерт за кондиција, Гебхард Фил-Грич, кој треба да му помогне да ги оствари следните цели.

Србинот е подготвен за големи промени и сака да го освои златниот медал на Олимписките игри во Париз, а засега не е познато дали уште некој ќе биде вклучен во неговиот стручен штаб.