Ѓоковиќ не издржа и се расплака поради Федерер (Видео)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Легендарниот швајцарски тенисер Роџер Федерер вчера го одигра последниот натпревар во кариерата, откако во двојки настапи заедно со Рафаел Надал против Џек Сок и Френсис Тиафо на Лејвер Купот.

Минатата ноќ беше навистина емотивна затоа што ретко кој можеше да ги запре солзите поради Федерер кој си замина во пензија.

Плачеше најпрво Надал, а не издржа ниту српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој заплака поради легендарниот швајцарски тенисер.