Ѓоковиќ во улога на тренер на Федерер и Надал (Видео)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Минатата ноќ беше ептен емотивна затоа што Роџер Федерер го одигра последниот меч во кариерата, откако во двојки настапи заедно со Рафаел Надал против Френсис Тиафо и Џек Сок.

Интересно беше и на клупата, затоа што Новак Ѓоковиќ им беше тренер на неговите колеги и почна во еден момент да им дели совети.

„Не знам како се чувствувате, но мислам дека треба да играте на Тиафо. Создадете притисок врз него“, им кажа Ѓоковиќ на Федерер и Надал.