Голем пресврт во случајот со Алкантара и Ливерпул


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Тиаго Алкантара на крајот на летниот преоден рок беше пред заминување од Ливерпул, но се случил пресврт на „Енфилд“.

За шпанскиот фудбалер беа заинтересирани турските гиганти Фенербахче и Галатасарај, но трансферот не се реализираше.

Според информациите на англиските медиуми, Алкантара се договорил со Ливерпул да ја продолжи соработката.

И покрај големиот број повреди кои му се случија по доаѓањето во Англија, Ливерпул е подготвен да ризикува со Алкантара.