Голема победа за Порто: Митревски со девет одбрани го запре Спортинг


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот ракометен голман Никола Митревски беше одличен во дресот на Порто и му помогна да слави во дербито против Спортинг со 37-35.

Митревски запиша девет интервенции против Спортинг и му помогна на Порто да освои важни бодови, па сега има 38 бода, односно два помалку од лидерот Спортинг.

Бенфика оствари триумф против Брага со убедливи 34-27, а македнскиот репрезентативец Филип Талески постигна три гола.