Голманот на репрезентацијата на Франција го засилува шампионот на Англија


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Вториот голман на француската репрезентација, Стив Манданда би можел да ја промени средината. Тој останува без клуб веќе утре, бидејќи на 1 јули му идтекува договорот со Марсеј и станува слободен играч.

Кристал Палас и Евертон беа клубовите кои покажаа најголем интерес, а сега се појави и Лестер.

Мрежата на Лестер минатата сезона ја чуваше Каспер Шмајхел и нема сомневање дека тој би добил голема конкуренција во Манданда.