Ѓулер постигна фантастичен гол, па доби повик од Ердоган (видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Турција славеше со 3-1 против Грузија во првото коло од групната фаза на Европското првенство (ЕП), а одличен меч одигра Арда Ѓулер.

Фудбалерот на Реал Мадрид беше неверојатен на теренот и го постигна вториот гол за Турција, а по дуелот доби честитка од претседателот на Турција, Ердоган.

Ердоган му честиташе за прекрасниот гол и им посака среќа на своите сонародници во следните натпревари.