Ѓуриќ потпиша нов договор со Вардар


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Српскиот интернационалец Дејан Ѓуриќ го продолжи договорот со најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар.

Ѓуриќ пристигна во Вардар во зимскиот преоден рок и одигра 15 натпревари за „црвено-црните“, а постигна и три гола.

Пред скопската екипа е голем ремонт затоа што доаѓа нов спонзор и се очекуваат засилувања за следната сезона.